Przeszczep Flory Jelitowej | Być dawcą

Być dawcą

Program Przeszczepienia Mikrobioty (Flory) Jelitowej  został zapoczątkowany w Polsce w 2012 r. przez zespół według procedury opracowanej przez dr Pawła Grzesiowskiego oraz dr Adama Hermanna. W 2014 r. powstał Ośrodek Badań i Przeszczepiania Mikrobioty Jelitowej w Centrum Medycyny Zapobiegawczej i Rehabilitacji w Warszawie pod patronatem SHL i Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń. Od 2013 r. kilkuset pacjentów zostało poddanych leczeniu tą metodą w kilku placówkach  szpitalnych oraz w naszym Ośrodku ambulatoryjnie – skuteczność leczenia wynosi około 90%. W większości przypadków materiał został uzyskany od dawców niespokrewnionych z chorymi. Daje to szansę szybszego zabiegu, jak również zmniejsza koszty i eliminuje konieczność poszukiwania dawcy z otoczenia osoby chorej. 

W związku z rosnącym zainteresowaniem tą metodą leczenia, jak również prowadzonymi badaniami naukowymi zapraszamy osoby spełniające kryteria dawcy do udziału w programie. Wszelkie badania jak również kwestie organizacyjne są w gestii naszej placówki.

Mamy nadzieję, że po upowszechnieniem tej metody leczenia, wzrośnie liczba mieszkańców Polski, którzy będą mieli szansę na wyleczenie. 

Dzięki Państwa aktywności pozyskujemy zdrowych dawców z różnych regionów Polski. 

Zainteresowane osoby prosimy o osobisty kontakt na adres mailowy biuro@fipz.edu.pl